Papa jelentkezik! - 2018/01

Írta Papa Dátum 2018-01-30 18:33 Hozzászólás 0 Olvasta 1891 | Rovat: Anime / Sorozat / Film »

Papának volt miről jelentkeznie ebben a hónapban, és mivel nem áll szándékomban megszakítani ezt a sorozatot, folytatjuk idén is. Ha követed a Facebook oldalunkat, akkor ott hamarabb értesülhetsz Papa rapid élményeiről, de ha nincs pofakönyved, akkor sincs gond, minden hónap végén összegyűjtjük Neked őket!

ELSŐ POSZT

Papa jelentkezik! Bizony, idén máris itt vagyok. Az igazat megvallva tegnap akartam kirakni ezt a kis írást, de láttam, hogy Pactolous mester már lezárta az évet, szóval nem akartam belerondítani a dolgokba (tudniillik ezt január elsején írta a szerző. - Pactolous). Most pedig akkor térjünk rá a Boku no Kanojo ga Majimesugiru Sho-bitch na Ken-re.


Főhősünk szerelmet vall az osztály legmenőbb, legokosabb, legszebb hölgyének, aki azonnal úgy dönt, hogy szívesen a barátnője lenne. Aztán hamar kiderül, hogy a hölgynek elképesztően mocskos fantáziája és elképzelései vannak arról, hogy mik is egy barátnő feladatai, amiknek ő meg akar felelni. És persze kapunk még egy vagon hölgyet, egy igazi háremet, akik mind-mind a saját módjukon, de mindannyian roppant perverz módon elmebetegek.

A jó:
Nekem a humor kifejezetten tetszett. A Seitokai Yakuindomo-nál talán egy fokkal töményebb perverz poénokról van szó (Úúúú, az mekkora! A mai napig olvasom a mangáját! - Pactolous), de mindvégig mosoly volt az arcomon. A főszereplő pár is sokkal több rétűbb és jobban működik, mint azt egy ilyen animétől vártam volna.

A rossz:
Hiába a tíz epizód, az animáció minősége erősen hullámzó és néha-néha fárasztóak tudnak lenni a félreértések.

A verdikt:
Ha valakit nem zavarnak a tényleg nagyon durván erotikus és perverz poénok, akkor mindenképp érdemes megnézni. Általában nem az echi-hárem az én műfajom, de ez nagyon tetszett!


MÁSODIK POSZT

Papa jelentkezik! Nem feltétlenül rajongom a sport-animékért, azonban megvannak a saját kedvenceim, amiknek a sorába ma belépett az All Out! is.


A történet egy középiskolai rögbicsapatról szól, aminek a tagjai éveken át mindig csak kedvtelésből játszottak, sosem vették komolyan az edzéseket és ennek megfelelően sosem nyertek meccseket sem. Most azonban olyan diákok kezébe került a klub, akik imádják a sportot és, ahogy a cím is mutatja, mindent bele fognak adni, hogy győztesekké váljanak.

A jó:
Ez bizony egy csapatalapú anime. Van ugyan pár főbb karakter, de alapvetően az egész csapat a főszereplő és ez szerintem baromira üdítő érzés. Sőt, a csapat valóban kezdő, sok olyan játékossal, akik sosem rögbiztek azelőtt és bizony ripityára is verik őket. Nincsenek csillogó szuperképességek, vagy verhetetlen cselek. Vér-veríték, eszméletlen mennyiségű munka és csapatépítés. Erről és a játékosok életéről szól ez az anime. (Tétre menő meccsük nincs is a 25 rész alatt, ami ebben a műfajban fenomenális újítás)

A rossz:
Na ide igazából egy dolgot tudnék írni, ami számomra nem volt negatívum, de sokan annak gondolhatják. Az eredeti manga írója nő és ezért a játékosok... enyhén melegek és gyakran nőiesen viselkednek. Egyikőjük sem konkrétan homoszexuális, csak meglepő lehet és sokaknak talán nem fog tetszeni, hogy rengetegszer elpirulnak és nagyon rajonganak egymásért. Engem nem zavart, mert a humor, a dráma működik és nagyon könnyű szurkolni értük.

A verdikt:
Abszolút az átlag fölöttinek érzem. Komolyan mondom, kedvem lett rögbizni, pedig hát nagyon nem az én sportom... A sport sem az én sportom. Nagyon erős, nagyon jól kitalált alapja ez egy második-harmadik évadnak. Csakis ajánlani tudom, hiszen képes lennék majdnem egyhuzamban megnézni újra és ez is nagy szó!


HARMADIK POSZT

Papa jelentkezik! Tartoztam magamnak a mai filmmel és azt kell mondjam, hogy sokkal hamarabb rá kellett volna szánni az időt. Az alkotás nem más, mint a Kimi no Na Wa.


Egy tokiói srác és egy kisvárosi lány azon kapják magukat, hogy hetente három-négy alkalommal testet cserélnek, reggeltől estig tartó intervallumra. A helyzet természetesen nem kevés komédiát tartalmaz, de kapunk egy szép románcot, kiváló drámát és ha még nem sikerült belefutni a teljes szinopszisba, akkor itt abba is hagyom, mert két csavar van a filmben, amit szerintem mindenkinek magának kell megtapasztalnia.

A jó:
Hú. Hát körülbelül minden. A testcserés alapszitu nem újdonság, azonban sikerült olyan ötletesen feldobni, hogy egy pillanatra sem éreztem klisésnek. A főhőseink tökéletesek, a történet lenyűgöző, a látvány valami fenomenális, az aláfestő zenék pedig egy kicsit sem maradnak el tőle.

A rossz:
Talán csak annyi, hogy a mellékszereplőknek nem jutott túl sok idő, azok nem lettek igazán kidolgozva, de a film nézése közben ez nem tűnik fel, inkább csak amolyan kritikusi szőrszálhasogatás. A lezárást egy picit máshogy oldottam volna meg, az nem tetszett olyan kifejezetten, de még ez sem rontja az összképet.

A verdikt:
Nem hibátlan, de vitathatatlan alapmű. Ha bárkinek kétsége van afelől, hogy az anime művészet, akkor nézze meg ezt a filmet. Ahogy mindenki más is tegyen így, megéri!


NEGYEDIK POSZT

Papa jelentkezik! Elstartolt egy újabb anime szezon és végre sikerült betermelnem azokat az első részeket, amik érdekeltek. Nem meglepő módon csak egy-kettő került közülük a levesbe. Minden további nélkül, ezeket tartom érdemesnek arra, hogy valamikor elkezdjem őket:

- Sora yori mo Tooi Basho: középiskolás lányok az Antarktiszra utaznak. Érdekes ötletű slice-of-life.
- Yuru Camp: középiskolás lányok kempingeznek. Könnyed, slice-of-life komédia, kempingezés témakörben.
- Toji no Miko: középiskolás lányok... oké, én is vágom, hogy ez kezd túl gyakran előfordulni, de ez van. Szóval kardvívó shrine maiden-ek küzdenek ősi szörnyek ellen. Elég tipikus felállás, vagy jó lesz, vagy fájdalmasan átlagos.
- Grancrest Senki: egy varázsló és egy lovag közösen próbálják megmenteni a démonok által ellepett, kettészakadt világot. Sok-sok harcolás, remélhetőleg okos ármány. Nem egyedi darab, de szeretem az ilyesmit.
- Karakai Jouzu no Takagi-san: egy lány zavarba hozott egy srácot és rájött, hogy a reakciói felettébb mókásak. Így egymást próbálják újra és újra átverni, zavarba hozni és közben mindketten egymásba szeretnek. Aranyos, lélekmelengető kis romantikus komédia. (Ebből a szezonból ez érdekel a legjobban, annyira aranyosnak tűnik és már sokszor belefutottam itt-ott. Nagy reményeket fűzök hozzá! - Pactolous)
- Slow Start: középis... hagyjuk, ezt a részt már tudjátok. Szóval a főszereplő egy évvel később indul neki a középsulinak, ezért nincsenek barátai és nagyon félénk. Néhány érdekes karakter mellészegődik és kedves, aranyos, vicces kis slice-of-life lesz belőle. A főhős szinkronja picit zavar, de majd meglátjuk mi lesz belőle.
- Hakata Tonkotsu Ramens: Hakatának korrupt a polgármestere, a lakosság 3%-a bérgyilkos, egy részük abból él, hogy bosszút álljon bárkiért, aki felbérli őket, és adott még egy bérgyilkosokra vadászó gyilkos és egy magándetektív is. Színes karakterek, csavarok, akció. Érdekesnek tűnik.
- Citrus: egy leszbikus mostohatestvérpár szerelméről szól ez az anime és az első rész alapján két lehetőség áll előtte: értelmes, romantikus történet lesz, vagy olcsó soft core pornó. Egyelőre a második felé hajlok, a kinyújtott nyelves, nyálcsorgatós smárolások miatt. (Maradok a porn... izé, nem értem ezeket a japánokat! - Pactolous)
- Gakuen Babysitters: a szezon eddigi, szerintem, legjobban sikerült drámai pillanatával és valami elképesztő aranyosság és léleksimogatás ígéretével, ez az anime, amiben egy elárvult testvérpárt egy magániskola igazgatója fogad be, azzal a kitétellel, hogy az idősebbik testvér vigyázni fog a dolgozók gyerkőceire, azonnal belopta magát a szívembe. (Az a bizonyos drámai pillanat tényleg nem rossz, a folytatás aranyos, de a harmadik részben behoztak egy szereplőt, akit nyugodtan kihagyhattak volna, számomra majdnem teljesen agyonvágta az eddigi hangulatot. A folytatáson sok múlik! - Pactolous)
- Kokkoku: megállított időben létrejövő világban játszódó misztikus/akció/dráma, ami elsőre feletébb érdekesnek tűnt


- Ryuuou no Oshigoto!: egy ifjú shogi mester tett egy óvatlan ígéretet, így megjelent a lakásán egy 9 éves lány, aki kijelentette, hogy onnantól kezdve a tanítványa lesz. Aranyos, humoros kis valami lesz. Semmi extra, de egy nézést megér majd.
- Violet Evergarden: az első olyan anime, amiről az jut eszembe, hogy ez lesz a szezon királya. Csodálatos, drámai, tökéletes első rész. Ha tartják ezt a színvonalat, akkor valami olyasmi lesz belőle, amire évek múltán is emlékezni fogunk.
- Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku: teljesen átlagos "hős virtuális világban ragad" animének tűnik, de az első rész alapján szó szerint semmilyen döntést sem tudok róla hozni.
- Koi wa Ameagari no You ni: hát ez fura. Az animáció, a történet, kicsit úgy az egész, de mégsem tudtam leszakadni róla és többet akarok. Egyedi, érdekes romantikus sorozat lesz ez. Szerintem.
- Märchen Mädchen: egy könyvmoly lány egy varázslót követve egy könyvtárba jut, ahonnan egyenesen egy másik világba vezet az útja és úgy tűnik neki magának is van varázsereje. Lehet, hogy középszerű lesz, de elsőre jó volt.
- Miira no Kaikate: egy tenyérnyi múmia, ami úgy viselkedik, mint egy félős kutyus, vagy nyuszika, nem is beszél és sok szeretetre vágyik. Aranyos, eredeti ötlet. Vicces, kedves, van helye a nézendők listájában.
- Hakumei to Mikochi: egyszerűen gyönyörű! Pár perc után meggyőzőtt arról, hogy animerajongóként nekem erre a sorozatra szükségem lesz.
- Killing Bites: megvan az esély arra, hogy ez a remekül megrajzolt állat/ember hibrid kontra állat/ember hibrid verekedős sorozat átmegy torture porn-ba, de az első rész megfogott.
- Beatless: fiú találkozik lánnyal, a lány meg egy magasan fejlett, lelketlen, gyilkos robot, akinek egy gazda kell, aki felelősséget vállal a robot tetteiért. Ez is elmehet még kínzós pornóba, de remélem nem fog. Nem egy nagy ötlet, de tetszett az első rész.

ÖTÖDIK POSZT

Papa jelentkezik! Ezúttal pedig a legújabb Batman animációs filmről, a Gotham by Gaslight-ról fogom gyorsan a nagyérdemű elé tárni a véleményem.


Viktoriánus korabeli Gotham, amit a Hasfelmetsző terrorizál és Batman feladata kézrekeríteni őt. Ez nem időutazós sztori, ez alternatív idővonalas.

A jó:
A kiváló történet, a remekül újraértelmezett karakterek és a régi idők mind-mind olyan hangulatot teremtenek, amiről nem érdemes lemaradni. Ízig-vérig Batman sztori, csak másképp, mint megszokhattuk. Az "R" besorolásnak hála pedig nem kellett visszafogni semmit és pont annyira dark, amennyire lennie kell.

A rossz:
Mindenképpen jobb, ha ismerjük a felbukkanó karaktereket, így kezdőknek talán egy picivel kevésbé zseniális, mint a rajongóknak, de még nekik is érdemes meglesni.

A verdikt:
9/10. Bizony. Kis híján tökéletes. A Warner Brothers Animation megint megmutatta, hogy az animációs filmeket készítő stúdiónak kellene adni minden pénzt, amit a filmesek kapnak és hagyni, hogy csodát teremtsenek a nagyvásznon is. Ez kérem egy minden ízében kiváló alkotás, amit mindenkinek látnia kell, Batman rajongóknak pedig egyenesen kötelező!


(megjegyzés: a vonatkozó képregényt nem olvastam, csak utólag néztem rá, a film nagyon nagy vonalakban eltér tőle, de szerintem ez nem vesz el az értékéből, legalábbis számomra)

HATODIK POSZT

Papa jelentkezik! Vissza az animék világába, mégpedig a Busou Shoujo Machiavellianism-mel!


Egy elit lányiskola koedukált lett, ám a csajok féltek a borzasztóan barbár srácoktól, így az iskola engedélyezte nekik, hogy mindenféle szúró-vágó-ütlegelő fegyvereket hordjanak maguknál. A dolog annyira bejött, hogy a történet kezdetére ebbe a suliba küldik a legdurvább csávókat, akiket az Öt Kard vezetésével térítenek jó útra... fizikai erőszakkal és megfélemlítéssel és persze sminkelniük kell magukat és lányosan kell viselkedniük. Az együttélés eszméjében. Ebbe a közegbe érkezik egy brutálisan erős, szabadszellemű srác, aki mindenkit jól lenyom és persze ezért mindenki belé is fog szeretni. Meg van még egy titokzatos, régi ellenfél is, akire senki sem számít.

A jó:
Hárem létére a főhős egészen remek, megkockáztatom, hogy majdnem egyedi a műfajban. A humor nagyrészt működik és a drámai elemek közül is van egy pár, ami igazán orrba vágja az embert.

A rossz:
A drámai elemek becsapódnak, aztán vissza a fejetlenségbe. Nincsenek normálisan kidolgozva és a stílusok és hangulatok közötti villámgyors váltások nem válnak a sorozat előnyére. A főgonosz és úgy kb az egész történet mozgatórúgója csapnivaló, ha az ember egy kicsit is elgondolkozik rajta.

A verdikt:
7/10. Nem erre számítottatok? Nos, minden hibája ellenére jónak merem nevezni, abszolút felette van az átlagos hárem animéknek és egyszer érdemes is időt szakítani rá. Nem egy nagy valami, nem fogunk rá sokáig emlékezni, de ettől függetlenül jónak számít, az én meglátásom szerint.


Hozzászólás
A cikkhez még nem érkezett hozzászólás. Legyél Te az első!

*Név:

*E-mail (Nem jelenik meg.):

Weboldal:

*Hozzászólás (HTML nem engedélyezett.):

Biztonsági kód:
Biztonsági kód, frissítéshez kattintson a képre.


* jelölt mezők kitöltése kötelező!